Zpet na uvodni stranku
Zasílat aktuality Salzer
e-mailem


DOMŮ ON-LINE KATALOG SPÍNACÍ PROGRAMY PROJEKČNÍ DOKUMENTACE NOVINKY A ZAJIMAVOSTI PARTNERSKÉ STRÁNKY

NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR


Pro správné prohlížení PDF souborů je nutno mít nainstalovaný Adobe Acrobat Readerl Vačkové spínače 10 - 315 A


Typové řady:
podle IEC 60947, 60204, ČSN EN 60947-3


Všeobecně
Vačkové spínače SÄLZER se během 45 let osvědčily v nejrůznějších oblastech použití a nejtěžších klimatických podmínkách. Vlastní konstrukce spínačů SÄLZER přispěje vždy k nalezení optimálních řešení náročných technických požadavků.

Typové řady P, M, T, S jsou stavebnicové systému vačkových spínačů s téměř neomezenými možnostmi kombinací. Pod označením SAMOS (Sälzer Modular Systém) jsou zhotovovány stovky různých speciálních kombinací vačkových spínačů s předem zhotovených stavebnicových dílů přímo v distribučních centrech SÄLZER v celém světě.

Použití
Vačkové spínače SÄLZER jsou univerzálně použitelné, ručně ovládané spínací přístroje pro hlavní a vedlejší poudové okruhy.

Používají se jako: Pozlacené kontakty (na přání u řady P110) dovolují použití v elektronických odvodech a v extrémně náročných prostředích.


Konstrukce a funkcerez
Každý spínač se skládá z určitého počtu stejných spínacích zón, které lze jednoduše rozložit nebo složit. Každá spínací zóna obsahuje vždy dva protilehlé přerušené páry kontaktů. Každý pár kontaktů se skládá ze dvou pevných kontaktů a jednoho pohyblivého kontaktního můstku, který je ovládán pomocí nosiče kontaktního můstku. Kontaktní můstek je tlačen na pevné kontakty tlakem pérka a zdvihán ve středu umístěnou vačkou.

K určení spínacího programu slouží rastr. Podle jednotlivých požadavků mohou být zvoleny úhly spínání 30°, 45°, 60° nebo 90°.

Vysoká přesnost spínání je zaručena také u mnohozónových spínačů (max. 12 spínacích zón, 24 kontaktů). K ohraničení. Spínacích poloh slouží doraz. Spínací zóny, rastr a kontakty pro vodiče jsou spojeny dvěma ostny, které tvoří základní tělo spínače. Požadované provedení se doplní díky stavebnicovému systému.


Shoda s normami
Výkonové vypínače (odpínače) řady H200 a H400 odpovídají předpisům směrnice Evropského společenství 73/23/EWG pro nízké napětí. Požadavky této směrnice jsou podloženy harmonizovanými evropskými normami. Pro výkonové vypínače (odpínače) to jsou následující EN normy: ČSN EN 60947-1, ČSN EN 60947-3, ČSN EN 60947-5-1 a ČSN EN 60204-1.

Podle výše uvedených norem jsou konstruovány, vyráběny a zkoušeny všechny výrobky značky SÄLZER. Označením všech vypínačů SÄLZER značkou CE je potvrzena shoda se všemi požadavky směrnic EU. Spínače SÄLZER jsou také certifikovány u americké a kanadské zkušebny UL, CSA.